Kapalı Bara Sistemleri

0
983

Kapalı Bara Sistemleri istenilen miktarda elektrik enerjisinin tek hat üzerinde aynı gerilimde toplandığı ve dağıtıldığı sisteme denir. Elektrik enerjisinin kontrol ve kumanda edilmesinde kullanılan ünitelerin birbirleriyle irtibatını sağlayan bakır lama sistemlerdir. Hangi türden olursa olsun tüm vinç sistemlerinde bahsedilen düzeneğin olması gerekmektedir. Çünkü

bilindiği üzere sistemler elektromekanik komplike bir düzenekten meydana gelmektedir ve neredeyse tüm iş elektrik enerjisi yardımı ile gerçekleştirilmektedir. Ancak vinçlerin ihtiyacı olan elektrik enerjisini normal hat veya sanayi hattı ile sağlamak mümkün değildir. Bu noktada devreye kapalı bara girmektedir. Sistemin ihtiyacı olan elektrik enerjisini bahsi geçen düzenek sağlamaktadır. Sistem çalışma prensibi olarak PVC dış gövde içindeki iletken baralara sürekli akım verilir ve çalıştırılacak olan üniteden kömürlü akım alıcılar bu sistemin içine harekete uygun şekilde monte edilir. Böylece istenilen elektrik enerjisi hattın her yerinde sabit ve güvenli bir şekilde nakledilir ve üniteye sürekli güç aktarımı sağlanır.

En iyi şekilde iletken olan bu sistem sayesinde akım taşıma kapasitesi 50 amper, 75 amper, 100 amper,150 amper ve 200 amper gibi yüksek akım aktarımı sağlamaktadır. Kapalı bara sistemi dış gövdesi PVC yalıtkan malzeme ile üretilmiş olup içerisindeki bakır lamalar birbirine temas etmeyecek şekilde dizayn edilmiştir. Sistemin dış gövdesi darbelere dayanıklı olup standart 4 metre şeklinde üretilmiştir. İsteğe bağlı olarak özel ölçülerde de imal edilebilmektedir. Sistem istenilen yere askı aparatları ile monte edilir ve ara bağlantı yerleri kapaklar ile kapatılarak dış izolasyonu sağlanmış olur. Böylelikle kullanıcıların ekstra olarak bir alan ayırmasına gerek duyulmamaktadır.

Sistemler, köprülü vinçler, monoray vinçler, çeşitli kaldırma ve taşıma sistemleri, elektrikli kaldıraçlar, kayar kapı sistemleri ve asansör sistemleri gibi birçok alanda isteğe bağlı şekilde monte edilip kullanılabilir. Bu sistemler hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygundur. İletken sayısı 4 veya 5’ tir.

Genel manada kullanım gerekliliği ve teknik konularda bilgilerin aktarıldığı kapalı bara konusunda işletmemiz, sorunlarınıza profesyonel çözüm üretmektedir. Kullanıcı olarak yeterli teknik bilgiye sahip olmasanız dahi, yeni ürün satın almanın yanında, yaşadığınız problem durumlarında yetkili ekip arkadaşlarımız gerek sorun tespiti, gerekse de teknik servis noktasında sizi bilgilendireceklerdir. Bu konuda fayda – maliyet dengesi etrafında sizin tercihlerinize uygun olarak çözüm ortaya konacak veyahut (varsa) sorun ortadan kaldırılacaktır. Satınalma ve/veya teknik konularla ilgili kapsamlı bilgi için bizimle iletişime geçiniz. Ekip üyelerimiz size arzu ettiğiniz bilgiyi anında iletecek ve talep etmeniz halinde çözüm alternatifleri üreteceklerdir.